Březen 14 2017
Finále, jak má být. Nepředvídatelné a napínavé. ?>

Finále, jak má být. Nepředvídatelné a napínavé.

Indoorová sezóna 2016/2017 pro nás byla neuvěřitelně úžasným obdobím plným dobrého golfu, nečekaných zvratů, pohodových hráčů a jejich fanoušků. Zároveň jsme si užili i spoustu dramatických okamžiků v individuálních soubojích. Podle toho i vypadalo ukončení Tour Golf59, které proběhlo 11. – 12. 3. 3017 v Litomyšli v Indoor centru Golf59.

Tradičně jsme zimní sezónu ukončili skvělým Dvoukolovým závěrečným turnajem, kde byl určen cut pro 4 nejlepší v každé kategorii. Ten jsme věnovali pravidelným účastníkům letošních turnajů jako poděkování za výbornou turnajovu atmosféru v celé zimní sezóně.

DSC_9900

Kategorii B už od prvního kola ovládli favorité. V sobotu 11. března si vedl lépe Ladislav Lána a díky získaným 45 bodům měl veliký náskok před svými protihráči. Dalšími postupujícími do finále byli Tomáš Potanec, Jiří Portlík a Vladimír Lněnička. V neděli se s těžšími podmínkami lépe popasoval Tomáš Potanec, který celkovým skórem 72 bodů (39 + 33) získal další vítězství v Tour Golf59. Ladislav Lána si udržel druhou pozici s počtem bodů 64 (45 + 19). Třetí místo si zasloužil Jiří Portlík se 62 body (37 + 25).

Průběh dvojkolového závěřečného turnaje

Výsledky hráčů zamíchaly pořadím v žebříčku a o první místo v celé tour se dělil Ladislav s Tomášem. Proto Milan Vantuch určil, že se o titul bude hrát ve stylu „Suden death“ na 18. jamce. Rány vycházely lépe Ladislavovi a vedle greenu byl jednoznačně v lepší pozici. Nicméně tíha celé situace byla ohromná a nakonec oba hráči zahráli stejné skóre. Bylo nutné si jamku zopakovat. Co se však nestalo, opět zahráli stejný výsledek. Opravdové drama a souboj o vítězství. Třetí rozehrávkovou jamkou jsme zvolili jamku číslo 13 s parem 3, která se vyznačuje poloostrovním greenem. Osudnou se stala Tomášovi, kdy dva utopené míče nahrály do karet Ladislavovi. Ten chytil svou šanci za pačasy a už se jí nepustil. Dobrá rána těsně přelétla green. Následně míček dopadl vedle jamky. A zavěšený putt do paru přinesl vytoužené vítězství v celé Golf59 Tour v kategorii B. Tomáš nám k celému souboji řekl:

„Láďa si své vítězství naprosto zasloužil, však z nás všech nejvíc vylepšil svůj hendikep.“

To můžeme potvrdit, jelikož se z 21 snížil na 13,9! Děkujeme klukům za super zážitek z finále a všem hráčům gratulujeme k umístění.

Ladislav Lána a Tomáš Potanec se poprali o první místo v Tour Golf59.

Po pětihodinovém dramatu jsme si naivně mysleli, že žádné drama nenastane. Hráči z kategorie A nás přesvědčili o omylu. Po prvním kole si lépe vedl Martin Votroubek a za ním s minimálním odstupem Petr Pešina, Václav Pechanec a Jiří Votroubek. Nejnapínavější částí byl poj o poslední postupové místo, kde rozhodly poslední tři jamky. Jiří přesnými příhrami přeskočil o pouhé dva body Milana Vantucha st.

V kategorii A jme byli svědky výtečné golfové hry.

Nedělní finálový flight odstartoval v podvečer po rozehrávce kategorie B. Další čtyři hodiny byly plné kvalitního golfu a nejlépe se držel Martin. Po velice stabilním výsledku v celém turnaji si došel pro vítězství se 74 body (39 + 35) a posunul se na žebříčku celé tour. Jiří potřeboval pro jasné vítězství v tour alespoň druhé místo, to však odnesl Petr Pešina po výsledku 70 bodů (38 + 32). Jiří obsadil třetí příčku s 63 body (31 + 32). Tím jsme se již podruhé dostali do situace, kdy se o první místo dělili dva hráči – otec a syn – Jiří a Martin Votroubkovi. Znovu nás čekala rozehrávka typu „Sudden death“. Na 18. jamce se po prvních odpalech dostal do lepší pozice Jiří. Po dalších ranách se situace otočila a lépe se dařilo Martinovi. Po parech obou hráčů nezbývalo niž jiného než se posunout na další jamku. Tady oba hráči předvedli fantastické drivy. Rána do greenu však byla ještě dlouhá. Jiří zvolil konzervativní cestu a hrál přes vodu na jistotu. Byl odměněn zcela přesným umístěním míčku. Martin se rozhodl riskovat ránu do greenu na 256 metrů. Ránu trefil čistě a i délka byla přesná, ale i přesto se míček stočil a od svahu se odrazil doprava od greenu. Nyní přišly na řadu příhry, které lépe zvládnul Jiří a díky paru se stal právoplatným vítězem Tour Golf59! Samozřejmě i tentokrát gratulujeme vítězům k neuvěřitelným výkonům a za skvělý zážitek v průběhu celé zimy.

Vítěz celé golfové Tour Golf59 s naším trenérem Milanem Vantuchem.

Všem velice děkujeme za nádherné zážitky a jsme rádi, že jste s námi prožili nezapomenutelnou indoorovou sezónu 201/2017. Přejeme Vám mnoho úspěchů a pěkných chvil během venkovního golfu a v příští zimní sezóně se na Vás budeme opět těšit.