Březen 2 2017
Dramatické finále dlouhodobé jamkovky. ?>

Dramatické finále dlouhodobé jamkovky.

Poslední únorovou neděli (26. 2. 2017) jsme byli svědky boje o 1. místo mezi Martinem Votroubkem a Petrem Pešinou a o 3. místo mezi Jiřím Votroubkem a Václavem Pechancem v dlouhodobé jamkovce. Celé drama se odehrálo na hřišti Oakmont, které bylo i dějištěm loňského US Open.

Pojďte si s námi připomenout skvělou atmosféru turnaje.

Boj o třetí místo byl celou dobu těsný, jelikož nebylo chvíle, kdy by Jiří či Václav vedli o víc než dvě jamky. Od začátku jim znepříjemňoval hru vysoký rough a hluboké bunkery v okolí greenů. Dál jsme byli svědky zavěšených dlouhých puttů, chip-inů a dlouhých drivů. Na poslední jamce vedl Jiří, ale záludná a velice dlouhá 18. jamka si vybrala svou daň. Václav zahrál bogey, díky kterému stav utkání vyrovnal. A tak bylo potřeba, vymyslet co dál. Nakonec jsem rozhodl, že souboj bude pokračovat na 18. jamce ve stylu „náhlé smrti“. Precizně zahrané údery dovedly hráče až do chvíle, kdy oba čekal putt na vzdálenost menší než 3 metry do paru. Zde měl snad více štěstí Václav Pechanec, který nakonec získal krásné třetí místo v dlouhodobé jamkovce Golf59.

Boj o první místo doprovázela obdobně dramatická atmosféra. V první devítce byl lepší Martin, který vedl až o 3 jamky. To mohlo být způsobené i Petrovým zraněním z hokeje, díky kterému si nejspíš vysloužil novou přezdívku, „Rocky“. Ale Petr je bojovník a zatnul zuby, aby zahrál spoustu výborných ran na greenu. Tak se dostal dokonce o jedno jamkové vedení. To si však Martin nenechal líbit a na 17. jamce zahrál skvělé birdie, kde Petr zahrál par. Na poslední jamce udržel nervy na uzdě spíše Martin a po dalším kvalitním chipu měl jistý par. V tu chvíli Petr potřeboval zavěsit putt přes celý green. To se mu velice těsně nepovedlo, ale se ctí obsadil druhé místo. A tak se vítězem naší dlouhodobé jamkovky stal Martin, který jako jediný hrál z nejdelších odpališť. Již podruhé v řadě se pyšní titulem Mistra klubu Golf59 na jamky!

Jednoznačně mohu za diváky konstatovat, že obě utkání byla napínavá a velmi jsme si je užili. Děkujeme za nádherný golfový zážitek!

Vítězům ještě jednou gratulujeme k úžasným výkonům a ostatním za jejich účast. Nyní se již těšíme na výkony v Závěrečném turnaji, od kterého si slibujeme obdobně napínavé boje.

Milan Vantuch
Milan patří ke golfovým profesionálům a trenérům. Zároveň pro vás fittuje a vyrábí hole na míru. A rád se podělí o své zkušenosti z praxe fittera a golfisty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *