Březen 1 2017
Jak probíhal 5. turnaj Golf59 Tour?  ?>

Jak probíhal 5. turnaj Golf59 Tour?

V pátém, zároveň i posledním, turnaji základní části čekalo na golfisty hřiště Brabazon s velmi těžkými podmínkami. Vodní překážky nejednou pohltily míček, roughy a lesy pohřbily spoustu pěkných úderů.

I přes vysokou obtížnost hřiště se našlo několik golfistů v dobré formě, kteří kvalitními výkony vybojovali dobrá umístění.

Za kategorii A pokořil hřiště pouze jediný hráč a vítěz v jedné osobě, Martin Votroubek. Na hřišti získal 39 bodů a současně snížil svůj hendikep na 6,0! Druhé místo si vybojoval Václav Pechanec (34 bodů) a třetí místo právem náleží Kristiánu Růžičkovi (31 bodů).

Kategorii B na celé čáře ovládl Tomáš Potanec, který si svými 35 body udržel stávající hendikep. Druhé místo obsadil Vladimír Lněnička (29 bodů) a třetí místo, díky lépe zahrané druhé devítce, si zasloužit Ladislav Lána (28 bodů).

A jelikož šlo o poslední turnaj, čeká nás velké finále zimní sezóny – Závěrečný turnaj Golf59 Tour.

Podmínkou pro postup do závěrečného turnaje bylo odehrání minimálně 3 turnajů.

Za kategorii A jsou nominovániJiří Votroubek, Martin Votroubek,Petr Pešina, Jiří Brusenbauch, Václav Pechanec, Milan Vantuch st., Robert Pikna, Josef Sebastian Duczynski a Kristián Růžička.

Za kategorii B se do závěru tour nominovaliLadislav Lána, Jiří Portlík, Tomáš Potanec, Martin Feltl, Vladimír Lněnička, Vítězslav Fila a Karel Kundera.

Aktuálně ve svých kategoriích s těsným rozdílem vedou Jiří Votroubek a Ladislav Lána. A jak ukazují jednotlivé výsledky (viz tabulka níže) má na vítězství v tour šanci spousta hráčů a není vůbec jasné, jaké bude konečné umístění v Golf59 Tour 2016-2017.

O to více se těšíme na závěrečný dvoukolový turnaj, který bude jistě pro všechny velkým zážitkem.