Leden 30 2017
Zisk 50 stablefordových bodů ve 4. turnaji  ?>

Zisk 50 stablefordových bodů ve 4. turnaji

Golfisté tentokrát doslova rozstříleli hřiště Kingsbarns. V minulém týdnu padlo hned několik ,,nej“ zimní sezóny a některá snad i historicky první v našem Indoor centru. Mezi nejzajímavější fakta turnaje patří zisk 50 stablefordových bodů a zlepšení nebo udržení hendikepu všech hráčů v kategorii B.

V kategorii A tentokrát zářil Jiří Brusenbauch, který si s přehledem došel pro vítězství díky zisku 42 bodů. V žebříčku poskočil z 5. místa na dělené druhé a zároveň se může pyšnit novým hendikepem 13,6. Na druhém místě se umístil Jiří Votroubek. Celkem uhrál 36 bodů a utvrdil si vedoucí pozici v Tour Golf59. Třetí místo patří Milanu Vantuchovi st., který si s výsledkem 35 bodů poprvé vybojoval stupně vítězů.

“ Protihráči chtějí Jiřímu Portlíkovi zakázat tréninky před turnajem…“

Zato v kategorii B se s hřištěm nemazali. Jak bylo zmíněno v úvodu, právě vítěz této kategorie zahrál neskutečný výsledek, když získal 50 bodů! Jasným vítězem se tedy stal Jiří Portlík, který vyhrál podruhé v pořadí a hendikep si snížil z 34,3 na 27,3! Reakce ostatních hráčů z kategorie na výsledek hry nás pobavila. Protihráči chtějí Jiřímu zakázat předturnajové tréninky. Druhé místo zaslouženě obsadil se skvělým výsledkem leader Tour Golf59 Ladislav Lána. Ten zahrál v turnaji 43 bodů a hendikep spadnul už na 16,4. A kvůli výborným výsledkům se na Ladislava začínají těšit v další sezóně hráči z kategorie A. I na třetím místě došlo ke zlepšení hendikepu a Martin Feltl získal 37 bodů a aktuální hendikep má 17,6.

Hřiště Kingsbarns patří mezi kratší, která si u nás v Indoor centru Golf59 můžete zahrát. Ale o to nás více těší, že golfisté hřiště plně využili a předvedli skvělé výkony. Kompletní výsledky si prohlédněte níže v tabulkách spolu s průběžným žebříčkem a aktuálním indoorovým hendikepem.

Nyní si od Tour na chvíli odpočineme a za dva týdny se můžete těšit na osvěžení ve formě turnaje dvojic. První devítka bude ve formátu Fourball, kde oba hráči dohrají jamku vlastním míčem a počítá se lepší skóre. Druhá devítka bude ve formátu Foursome, kde hráči hrají pouze jedním míčem společně a střídají se po každé ráně.

Bližší informace dostanete příští týden a věříme, že se Vám turnaj bude líbit. Hřiště pro tento turnaj bylo vybráno Royal Birkdale.